Şişmanlık günümüzde bir hastalık gibi herkese bulaştı.Aslında bu bir tür hastalık.Çünkü bir insanın şişmanlaması için hareketsiz kalması ve yağlı yiyecekler yemesi gerekir.

Günümüzde gelişen bu teknoloji bizi tembelleştiriyor ve  her şeyi elimizin altına getiriyor. Dediğim gibi teknoloji bir yandan işlerimizi kolaylaştırırken bir yandan da bizi ağırlaştırdı. Tabi burada teknolojiyi kötülemiyorum ama bu araçları ihtiyacımız olduğu sürece kullanmalıyız.

Teknoloji o kadar gelişti ki artık yanımız da olmayan insanlarla bile yan yanaymış gibi görüşebiliyoruz. Eski insanlarımız buluşmak için ne kadar enerji harcarlarmış. Güvercinle mesajlaşır ve buluştuklarında  zaman onlar için vazgeçilmez olurmuş.Tabi bu günümüze gelince,tek tuşla istediğiniz insanla yüz yüze konuşabiliyorsunuz.Bu da bizi gerçekten de tembelleştiriyor.Ve de tembel insan hareketsiz insan demektir.Tavsiyem bu yüksek kilolara eriştiyseniz bunu ilk önce kabullenmelisiniz ve bunu benliğinize geçirmelisiniz böyle yaptığınız zaman bu kilolardan rahatça kurtulabilirsiniz.

Ve sonra hayal ettiğiniz vücut her daim aklınızda olmalıdır çünkü hedefiniz olduğunda hedefinize yaklaştığınızı görmek sizi daha çok kuvvetlendirecektir. Ve gelelim yağ denen illete, yağın oluşumu yediğimiz yemeklerin aşırılığı ve bunları eritememe sorunudur. Böyle yaptığımızda eritemediğimiz  yiyecekler sonra kullanılmak üzere yağ olarak vücutta birikir buda aşırı kilolar demektir.Bunları eritmek istiyorsanız yağsız bir vücut istiyorsanız size tavsiyem kendinizi zorlamanız spor yaparken yaptığınız işler de kendinizi zorlayarak vücudunuzu yormalısınız.He birde aç karına çalışmak her zaman daha iyidir vücut enerji bulamadığı için yağları yakacaktır.Ve yağlarınızın gittikçe eridiğini göreceksiniz.

 

Etiketler:,, Okunma 24 Ara 2016

Yazar Hakkında

AnonimYavuz Şahin {Yavuz Şahin}yavuz256111@gmail.com

Benzer Yazılar

Bilimin Tarihi

25 Oca 2017

Bilim Teknoloji

25 Oca 2017

Evrim Süreci

24 Oca 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!