Yazılımcı, Çok havalı bir kelime gibi duruyor değil mi ? Aslında havalı olduğu kadar zor diyebilirim fakat isteğiniz olduğu sürece yapamayacağınız bir şey yok.

Öncelikle iyi bir yazılımcı olmak için nereden başlamak gerekir ? elbette Yazılım nedir nasıl yazılımcı olunur gibi konuları araştırılmalı ve öğrenilmelidir. Yazılım işine başlayacaksanız bu makale size yardımcı olabilir. Yazılım nedir diyerek başlayalım günlük hayatta kullandığımız bütün elektronik cihazlar  kodlanmaktadır. Bu kodlayan kişilere yazılımcı deniliyor. Peki nasıl yapılıyor bu yazılım ? Bir çok kodlama dili yani makine dili bulunmaktadır bunlar ile yapılmaktadır. Şimdi sizlere  başlangıç için en iyi makine dilinden bahsedeceğim.

İyi bir başlangıç için Python ile başlamanızdır.  Python hem pratik hemde nerede tüm ünlü programlar bu yazılım dili ile yapılmıştır. Bir diğer adım ise günlük videolar izleyip kendinizi geliştirmektedir. Çeşitli  internet sitelerinden yazılım dilleriyle alakalı kitaplar bulup satın alabilirsiniz. Böylelikle öğrenme süreciniz hızlanır ve daha rahat kavrama yeteneğiniz gelişir. Günlük  yarım saat bile vakit ayırıp öğrenmeye çalışsanız bile kodların ne işe yaradığını bile rahatlıkla öğrenebilirsiniz fakat iyi bir yazılımcı olmak istiyorsak bu günlük çalışma saatini artırmanız gerekebilir.

Etiketler:,, Okunma 15 Ara 2016

Yazar Hakkında

Anonim {Ahmet Doğukan GÜRBÜZ}ahmetdogukangurbuz@gmail.com

Yorumlar


Sen de Yorumla!